Министар грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Горан Весић одржао је 08. фебруара у Палати Србија, састанак са студентима техничких факултета Универзитета у Београду који су прошли праксу у предузећима у ресору овог министарства. Повод састанка је била размена искустава и најава наставка тог пројекта.
Том приликом министар Весић је путем презентације представио евалуацију, мисију и визију пројекта, под називом „Дискусија данас, имплементација сутра“.
„Запослење је и циљ ове праксе и ми ћемо са њом наставити и ове године, а циљ нам је да покушамо да укључимо што већи број студената, не само Универзитета у Београду, већ и са универзитета у Нишу, Крагујевцу и Новом Саду“, рекао је министар.
Према речима министра, до сада је скоро 1.000 студената учествовало у пројекту праксе.
Састанку су поред студената присуствовали и ментори, који раде са студентима, као и представници предузећа, Универзитета у Београду, као и Центра за праксе, као важног фактора у овом социјалном процесу. Министар се свима срдачно захвалио са вером да ће у наредном периоду, бити још већи број заинтересованих студената.
Он је подсетио да је прошле године 10 студената послато у Кину на праксу и да су ти млади људи имали прилику да виде како се ради на великим пројектима.Такође је најавио да већ у априлу или мају креће нова група студената за Кину, као и да је разговарао и са америчким и француским компанијама да и они организују одлазак студената из Србије да виде пројекте које те компаније раде у иностранству.
„Ове године имаћемо, по нашем плану, скоро 101 студент који ће ићи на стручне праксе у иностранству“, рекао је Весић. Нагласио је и да је МГСИ ове године одобрило 50 милиона динара за стипендирање студентских програма и да ће стипендирати 10 студентских конференција, а обезбедиће се средства и да 500 студената добију субвенцију за куповину бицикла домаће производње.
Весић је додао и да су сви студенти који су били на пракси добијали 14.000 динара као накнаду, и да ће у будуће новац добијати и ментори који, како је нагласио, треба да буду награђени за свој додатни рад.
Након састанка, присутнима је уз стручног водича, уприличен обилазак јединственог ентеријера монументалног здања Палате Србија, са многобројним делима ликовне и примењене уметности, која самој Палати дају карактер својеврсне галерије југословенске уметности 20. века.